Czytelnia Sztuki

ALLES IST GUT | Wojciech Kostrzewa

Z przyjemnością oddajemy w ręce odbiorców publikację będącą efektem wygranej II edycji Konkursu na projekt książki fotograficznej im. Wilhelma von Blandowskiego organizowanego przez Czytelnię Sztuki.

ALLES IST GUT
Wojciech Kostrzewa

ISBN: 978-83-89856-66-1
Wydawca / Publisher: Muzeum w Gliwicach , Seria / Series: Czytelnia Sztuki
Nakład / Edition: 200 egz. / copies , 144 stron / pages
Premiera: 9 stycznia 2015

Cena: 72 zł + przesyłka: 8 zł (Poland)

Price: 25 euro (includes worldwide shipping)

zamówienia prosimy kierować na adres redakcja@muzeum.gliwice.pl


Projekt książki Wojciecha Kostrzewy zaskakuje spójnością oraz stosunkowo skromną, ale znakomicie dobraną szatą graficzną. Jest też jednym z nielicznych spośród przedstawionych projektów z głębokim oddechem, obliczonym na wielokrotne obcowanie, umożliwiającym wielokrotne odkrywanie nowych smaków. Książka zawiera zdjęcia wykonane w Berlinie, jednak to nie historia miejsca (kraju, miasta, dzielnicy) jest w niej najważniejsza. Na plan pierwszy wysuwają się w niej sekwencyjnie ułożone klimaty. Wbrew (raczej ironicznemu) tytułowi „Alles ist Gut” rzeczywistość w niej przedstawiona jest raczej czarno-biało-szara; niewiele tu obrazów konkretnych, historii łatwych do uchwycenia: fotograficzna fraza Kostrzewy oparta jest raczej na przeczuciu.

Wojciech Nowicki
(członek jury konkursu na projekt książki
fotograficznej im. Wilhelma von Blandowskiego)

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed