Czytelnia Sztuki

Invisible Maps Andrzeja Kramarza

Andrzej Kramarz, Invisible Maps
ISBN: 978-83-89856-65-4
Wydawca / Publisher: Muzeum w Gliwicach
Seria / Series: Czytelnia Sztuki
Nakład / Edition: 300 egz. / copies
88 stron / pages
Premiera: 15 maja 2014, cena: 59 zł

Książka dostępna jest w sprzedaży w Czytelni Sztuki w Gliwicach (Muzeum w Gliwicach, Willa Caro – zamówienia prosimy kierować na adres redakcja@muzeum.gliwice.pl) oraz w wybranych księgarnia stacjonarnych i internetowych SuperSalon / bookoff / FSW.

Avaiable online at SuperSalon / bookoff / FSW .Zapraszamy na drugie już spotkanie wokół najnowszego wydawnictwa Czytelni Sztuki – Invisible Maps Andrzeja Kramarza.

Invisible Maps – spotkanie wokół książki Andrzeja Kramarza

Z Andrzejem Kramarzem rozmawiać będzie Sławomir Sikora

25 czerwca 2014 (środa), godz. 18:30
Muzeum Sztuki Nowoczesnej | Księgarnia BookOff
ul. Pańska 3, Warszawa


Podkreślmy to wyraźnie: oglądając te fotografie nie dysponujemy żadną wiedzą uprzednią na ich temat, poza tym, że obszar, do którego się odnoszą (tyle był uprzejmy zeznać autor) obejmuje 0,17 hektara. – czytamy w tekście towarzyszącym publikacji Andrzeja Kramarza.

Spotkanie wokół fotograficznej publikacji pt. “Invisible Maps” (“Niewidzialne mapy”) będzie wyjątkową okazją do spotkania z jej twórcą oraz z Dariuszem Czają – autorem towarzyszącego książce tekstu. To niezwykle intensywne wizualnie wydawnictwo pełne jest znaków, śladów i symboli, bez wyraźnych wskazówek do ich odczytania. (…) fotografie uparcie bronią dostępu do siebie, nie pozwalają na łatwą i niekonfliktową lekturę. Prowokują natomiast do snucia własnych narracji, do konstruowania własnych ciągów dalszych. Staramy się na różne sposoby uspójnić (czasem na siłę) oglądane wizerunki, sprawić, by te rebusy zaczęły do nas mówić. Konstruujemy więc własne opowieści, wewnątrz których widzialne zaczyna przyoblekać się w sensowny komunikat (albo tak nam się wydaje..). – pisze Czaja w swoim tekście. Spotkanie będzie być może jedną z niewielu okazji kiedy artysta opowie historię tych fotografii.


Spotkanie premierowe wokół książki Invisible Maps odbyło się 31 maja 2014 r. w Bunkrze Sztuki Krakowie, podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Prowadziła je Agnieszka Sabor.

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed