Czytelnia Sztuki

Kosmiczna sesja.

11 lutego (piątek) godzina 18:00

Kosmiczna sesja

Multimedialna sesja astronomiczna, odbędzie się w klaustrofobicznym wnętrzu orbitalnej instalacji zaprojektowanej przez Szymona Kobylarza w Czytelni Sztuki.

Armagedonowe widowisko przygotowywali: Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz Radia Katowice i Stefan Janta – wicedyrektor Planetarium Śląskiego.

Jedyny w swoim rodzaju seans to wyprawa w dalekie regiony czasu i przestrzeni. Z prędkością światła polecimy w rejon Podkamiennej Tunguskiej na Syberii gdzie na początku ubiegłego wieku doszło do tajemniczej eksplozji kosmicznego obiektu. Zobaczymy, jak wyglądała nasza błękitna planeta 65 milionów lat temu – tuż przed zderzeniem z asteroidą killerem, która wygumowała dinozaury z powierzchni Ziemi. Wylądujemy na sexi planetoidzie Eros. Szczególnie polecamy apokaliptyczną wizję przyszłości, w której cała ludzkość organizuje misję ratującą nas i naszą planetę. Warto się przygotować gdyż jak od dawna wiadomo koniec świata nastąpi już niedługo.

Ilość miejsc bardzo ograniczona!

W seansie zostaną wykorzystane animacje studentów SWSIM.
Prowadzą: Jarosław Juszkiewicz (publicysta zajmujący się astronautyką – Polskie Radio Katowice) i Stefan Janta (wicedyrektor Planetarium Śląskiego w Chorzowie)

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed