Czytelnia Sztuki

Warsztaty dziecięcej twórczości DADA

29/04/2010 // godz. 17.00
Kredki, papiery, cała gama barw i kształtów posłużą nam do zdefiniowania dziecięcej tożsamości. Mali demiurdzy stworzą papierowych ludzi – postacie swojej własnej tożsamości – i kto wie, może się okazać, że tym najprostszym sposobem dzieci okażą się bardziej świadome siebie, niż przypuszczamy.

Tożsamość jest bardzo obszernym i trudnym do zdefiniowania pojęciem. Bo “mieć tożsamość” to właśnie “być sobą”. Nie tylko rozpoznawać siebie w lustrze czy przedstawiać się konkretnym nazwiskiem, pochodzeniem, obywatelstwem, ale także być tym, za kogo się podajemy – być wiernym swoim ideałom, wartościom, które się ceni, a także świadomość właściwości naszej psychiki i zachowanie się w różnych sytuacjach w “nasz” sposób. Odrębność i niepowtarzalność w kontekście innych ludzi. Słowami nie łatwo wyrazić, co znaczy “tożsamość”, a mimo to każdy człowiek, nawet ten najmniejszy, ma poczucie tożsamości i intuicyjnie wie, kiedy jest sobą. Dlatego, by nie wyjaśniać trudnych słów innymi, jeszcze trudniejszymi słowami, damy najmłodszym inne środki wyrazu.

wstęp wolny
czas trwania zajęć – do 1 h
zajęcia poprowadzi artystka
Karolina Kornek

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed