Czytelnia Sztuki

ART NOC

Czytelnia Sztuki przygotowała na 3 gliwicką Art Noc atrakcje związane z niedawno otwartą wystawą Hito (Oliver Sieber, Ewelina Sośniak, dawna fotografia japońska).
W przestrzeni ekspozycji opowiadającej m.in. o subkulturze Cosplay (z ang. przebieraniec, od costium-player) odbędą się warsztaty rysowania mangi – czyli komiksu japońskiego, a także rysowania rzeczy „kawaii“ czyli „na śmiesznie“. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak sprawnie uszyć kocie uszka – bardzo popularne w przebraniach wielu cosplayerów. Obie propozycje skierowane są do osób na różnym poziomie zaawansowania (zarówno rysunku jak i szycia!).
O godz. 20.00 odbędzie się półgodzinny pokaz zaproszonych na ten wieczór polskich Cosplayerów. Wcielą się oni w role ulubionych postacji z mang oraz anime i z podkładem muzycznym zaprezentują swoje stroje.
Serdecznie zapraszamy na wypełnione atrakcjami 4-godzinne spotkanie w Czytelni Sztuki i wieczorne zwiedzanie wystawy Hito!
Warsztaty rysunku poprowadzą Jędrzej Chojnacki i Ewa “Kiwi” Toczek
Szycie kocich uszek: Arturia “Zukori” Wesołowska
Pokaz Cosplayerów: klub mangi i anime Hitohana

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed