Czytelnia Sztuki

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki – Pokolenia

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki – Pokolenia

Goście:
Jerzy Lewczyński – legenda polskiej fotografii artystycznej,
Tomasz Tomaszewski – jeden z najbardziej znanych polskich fotografików,
Maciej Nabrdalik – jeden z najlepiej zapowiadających się polskich fotografików
Spotkanie poprowadzi: Michał Mrozek, redaktor naczelny magazynu PokochajFotograife.pl
Termin: 27 lipca 2010 r.
Godziny: 16.00 – 17.30
Gdzie: Gliwice, Czytelnia Sztuki
Spotkanie ma charakter zamknięty, udział jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz i zadać w nim pytanie skierowane do naszych gości. Osoby, których pytania uznamy za najbardziej interesujące zaprosimy na spotkanie.

Jerzy Lewczyńskilegenda polskiej fotografii artystycznej
Urodził się 14 marca 1924 r. w Tomaszowie Lubelskim. Ukończył studia na Wydziale Inżynieryjno-Budowlanym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (1951). Pierwsze fotografie wykonał w 1938. W latach 1951–1961 był członkiem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego w Gliwicach. W latach 50. był związany z Federacją Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych. W 1956 był sekretarzem Oddziału Gliwickiego PTF; w 1961 wybrany prezesem Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego (do 1963). Od 1962 członek Komisji Artystycznej ZPAF, a od 1970 członek Rady Artystycznej ZPAF; w latach 1975–1984 był przewodniczącym RA.

Tomasz Tomaszewskijeden z najbardziej znanych polskich fotografików
Urodził się 6 maja 1953 r. w Warszawie. Członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18 esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Maciej Nabrdalikjeden z najlepiej zapowiadających się polskich fotografików
Urodził się w 1980 r. w Częstochowie. Swoją karierę rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, gdzie fotografował dla lokalnych gazet i asystował przy sesjach fotograficznych dla światowych magazynów mody. Jest pierwszym polskim fotografem, który został zaakceptowany oraz przyjęty przez jedną z najbardziej prestiżowych agencji fotograficznych na świecie, amerykańską Agencję VII Network. Jego zdjęcia publikowane były w największych magazynach na świecie i prezentowane na wystawach w Nowym Jorku, Pradze i Warszawie. Wielokrotnie nagradzany w Polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej.


partnerzy medialni:

Comments are closed.


Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed